تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰

یه روز عشق و محبت و دیوونگی و فضولی داشتن قایم موشک بازی می کردن،تا نوبت به دیوونگی رسید،دیوونگی همه رو پیدا کرد اما هرچی گشت اثری از عشق نبود... .

فضولی متوجه شد که عشق پشت یک بوته گل سرخ قایم شده و دیوونگی رو خبر کرد. دیوونگی یک خار بزرگ برداشت و در بوته ی گل سرخ فرو کرد،صدای فریاد عشق بلند شد؛ وقتی همه به سراغش رفتند دیدن چشمهای عشق کور شده.

دیوونگی که خودش رو مقصر می دونست تصمیم گرفت همیشه عشق رو همراهی کنه تا جای چشم هایی باشه که خودش کور کرده بود.

ازون روز به بعد وقتی عشق سراغ کسی میره،بدی های معشوقش رو نمی بینه و دیوونگی هم همیشه کنارشه.ارسال توسط فرخـنـده خـوشـنـود
 
تاريخ : شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰
باسلام حتما اسم گوشی های تاچ یا تاچ اسکرین ها به گوشتون خورده و ازش استفاده کردین ...تاچ اسکرین یکی از بزرگترین فناوری های نو ظهوره که البته خیلی زیاد مردم به سمتش جذب شدن حتی خود من ... گفتم که امشب یک پست در این موضوع بزارم که درموردش بیشتر آشنا بشیم ....خواهش میکنم وقت بزارین و بخونینش....

تاچ اسکرین چیست؟ این پرسشی ست که به رغم پاسخ ساده ای که برای آن در نگاه اول وجود دارد در عمل با تعابیر گوناگون و متنوعی روبرو می گردد که به تکنولوژِی های متفاوت در ساخت صفحات لمسی باز می گردد. در مقاله پیش رو، قصد داریم تا با نگاهی به تکنولوژی Touch Screen به معرفی روش های مختلف ساخت صفحه نمایش های لمسی با تکیه بر نمونه های موبایلی بپردازیم. با ما همراه شوید.

touchscreen_technology_01.jpg

فناوری که امروزه ما آن را به نام Touch Screen و یا صفحه نمایش های لمسی می شناسیم نخستین بار در سال 1971 و در مرکز تحقیقات دانشگاه کنتاکی آمریکا پا در عرصه وجود گذاشت جائیکه دکتر Samuel Hurst در جریان کار بروی رساله های پایان نامه دانشجویان این مرکز بعلت عملیات وقت گیری که بررسی داده های مختلف به همراه داشت با اختراع اولین حس گر لمسی به روش ساده تری برای ورود اطلاعات دست یافت این حس گر که دکتر هرست آن را Elograph نامید (Electronics Graphics) به مانند نمونه های امروزی شفاف و حساس نبود ولی بعدها پایه ای برای تاسیس شرکتی تحت نام Elographics برای کار بروی این تکنولوژی نوظهور گردید. سه سال بعد نمونه شفاف این تکنولوژی در سال 1974 ارائه شد و در سال 1977 شرکت Elographics موفق به ساخت نمونه شفاف مقاومتی پنج سیمه (5-Wire resistive) شد که تا به امروز نیز یکی از کارامد ترین روش های ساخت صفحه نمایش های لمسی به حساب می آید.
در مجموع سه روش مشخص برای ساخت صفحات لمسی وجود دارد که در یک نگاه گذرا عبارتند از صفحات لمسی مقاومتی، صفحات خازنی و نمونه های مبتنی بر اشعه مادون قرمز که در ادامه به بررسی هر کدام از این سه روش می پردازیم:

touchscreen_technology_02.jpg

1-صفحه نمایش های لمسی مقاومتی: این روش ساخت که با نام صفحات فشاری نیز شناخته می شوند گسترده ترین نوع صفحات لمسی هستند که از تکنولوژِی ساخت ساده تر و در نتیجه ارزان تری نسبت به رقبا برخوردار بوده و بیش از همه در نمونه های مبتنی بر ویندوز موبایل (همانند HTC Touch Diamond و یا HTC TyTNΙΙ) دیده می شود.

touchscreen_technology_03.jpg

تکنولوژی ساخت این گونه صفحه نمایش ها شامل سه روش می شود که عبارتند از نمونه های چهار سیمه، پنج سیمه و هشت سیمه که نمونه 5 سیمه آن از دیگر موارد کاربرد بیشتر و گسترده تری دارد در این روش گذشته از لایه های حفاظتی و خش گیر صفحه نمایش، از سه لایه مختلف برای اجرای عملیات استفاده می شود بطوریکه دو لایه حاوی جریان الکتریکی یکی در رو و دیگری در زیر جای گرفته است و در میان این دو نیز لایه اضافه دیگری دیده می شود که بروی این لایه میانی قطعات پلاستیکی نقطه نقطه ای در فواصل معین جای گرفته اند که مانع از تماس دو لایه روئی و زیری در مواقعی که تماسی صورت نگرفته است می شوند اما در هنگام لمس شدن صفحه نمایش بعلت فشار وارده بر صفحات دو لایه روئی و زیرین بهم می چسبند که با چسبیدن این دولایه به یکدیگر، بعلت باردار بودن هر دو لایه، مداری الکتریکی بسته می شود که با محاسبه میزان بار الکتریکی جریان یافته بین صفحات به راحتی می توان محل دقیق تماس را در آن بدست آورد. این روش ساده و موثر اما در عین حال چند مشکل کوچک و بزرگ نیز دارد که از آن میان می توان به عدم امکان لمس چندین نقطه در یک زمان، کاهش نور ارسالی صفحه نمایش به 85 درصد میزان واقعی و خش پذیری سریع آن اشاره کرد. سادگی، کاهش هزینه ها و امکان فشردن صفحه نمایش با هر وسیله دلخواه از نقاط قوت این فناوری هستند. این صفحات در برابر آب و گرد و خاک مقاوم بوده و عمر مفیدی در حدود 35 میلیون کلیک دارند

touchscreen_technology_04.jpg

2-صفحه نمایش های خازنی یا الکترواستاتیک: اینگونه صفحه نمایش ها که حیات دوباره خود را مدیون سوپر استار فوق محبوبی چون Apple iPhone می دانند از تکنولوژی پیشرفه تر و درنتیجه کاملا گرانتری در قیاس با روش قبلی برخوردارند که بر این اساس نشان آنها را تنها در نمونه های گرانقیمت بازار می توان پیدا کرد. در مجموع تاکنون دو روش مختلف در ساخت این فناوری ارائه شده است که شامل انواع Multi Touch و نمونه های فاقد آن می باشد که از آن میان محبوب ترین موارد حاضر در دسته اول شامل Apple iPhone و iPod Touch بوده و از مدل های ساده این فناوری نیز می توان به LG Prada اشاره کرد.

touchscreen_technology_05.jpg

در ساخت اینگونه صفحات بر خلاف دسته اول تنها از یک لایه استفاده شده است که این لایه بطور کامل از مواد هادی جریان الکتریکی پوشانده شده (عمدتا اکسید ایندیوم) و جریان الکتریکی مستمر و دائمی در آن برقرار می باشد و درهنگام تماس دست با این صفحه نمایش بعلت وجود بار الکتریکی در بدن انسان تغییر مشخص و مشهودی در جریان این لایه بوجود آمده و این همان نکته ای ست که برای تشخیص دقیق نقطه تماس مورد استفاده قرار می گیرد. از نقاط مثبت این فناوری می توان به امکان لمس بیش از یک تقطه در یک زمان، مقاومت در برابر خش، رطوبت و گرد و خاک، عمر بسیار طولانی (225 میلیون کلیک) و امکان عبور درصد بیشتری از نور تولید شده (در حدود 92 درصد) اشاره کرد اما در سوی مقابل مشکلات پیش روی این فناوری عبارت است از هزینه بالای تولید و اجبار در تماس مستقیم دست با صفحه نمایش (حتی بدون دستکش).

touchscreen_technology_06.jpg

3-صفحات لمسی بر پایه تکنولوژِی مادون قرمز: این تکنولوژی بعلت گرانی بیش از اندازه نسبت به سایرین بسیار کمیاب تر است و اصولا نشان آنها را تنها در اجزای لمسی همانند کلیدهای لمسی می توان پیدا کرد و تقریبا نمونه ای وجود ندارد که از این فناوری در ساخت صفحه نمایش استفاده کند. دو شیوه ساخت در این فناوری عبارتند از سنسور حرارتی و حس گر نوری که از بنیان با یکدیگر متفاوتند. در تکنولوژی حرارتی که نمونه آن را در مدل هایی U600 از سامسونگ و K850 از سونی اریکسون می توان پیدا کرد، مبنای حس شدن کلیدها میزان حرارتی ست که جسم برقرار کننده تماس (مانند انگشت دست) تولید می کند که از همین ابتدا بزرگترین مشکل اینگونه کلیدها مشخص می شود بطوریکه اگر با دست سرد اینگونه کلیدها را بفشارید اتفاق خاصی نمی افتد. دومین شیوه اجرای این فناوری یعنی حس گر نوری که تنها نمونه حال حاضر آن را در محصولی تحت نام N2 از شرکت Neonode می توان پیدا کرد بر این مبنا عمل می کند که در محل تماس سنسوری قرار گرفته است که دائما در حال ارسال اشعه مادون قرمز که برای چشم انسان قابل رویت نیست بوده و بدین ترتیب با حس کردن این قسمت توسط هر شی ء دلخواه بدلیل قطع شدن ارسال موج (چیز شبیه دزدگیرهای نوری که در فیلم های پلیسی دیده می شود)، دستگاه متوجه تماس می گردد. این روش همانطور که می توانید حدس بزنید گرانترین نوع اجرای فناوری لمسی بوده و به همین علت بسیار به ندرت استفاده می شود. بزرگترین حسن این روش در عمر بالای آن (عملا بیش از هفت سال) و عدم تاثیر در روشنای صفحه نمایش است و مشکلات پیش روی آن بجز عدم امکان لمس بیش از یک نقطه در یک زمان، تاثیر پذیری و کاهش کیفیت آن در نور شدید می باشد.ارسال توسط محمد داوری
وقتی یک قطره آب روی یک برگ نیلوفر آبی میافتد چه میشود؟ این یک سوال فلسفی نیست، بلکه پدیده ای طبیعی است که دانشمندان آن را مطالعه کرده و صدها سال سعی میکردند آن را به عنوان یک پدیده منطقی و عقلانی معرفی کنند.

به گزارش سافت گذر به نقل ازفارنت؛ قطره آب میافتد، میجهد و بدون بر جای گذاشتن هیچ اثری از خود میغلتد، برگ را تمیز میکند و جذب نمیشود.
اکنون دانشمندان در مرکز تحقیقات نوکیا در کمبریج بر این باورند که ممکن است بتوانند چنین تأثیری را در گوشی موبایل با استفاده از فناوری نانو تکرار کنند.
کریس باوِر، دانشمند ارشد در مرکز تحقیقاتی نوکیا در شهر کمبریج این طور خلاصه میکند که: «درست مثل خیلی از دانشمندان، ما هم در حال تلاشیم تا چیزی که طبیعت هزاران سال بیعیب و نقص در حال انجام آن بوده را کپی کنیم.»ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد داوری
 
تاريخ : جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰
alt

هر چه که در زمان به جلو حرکت می کنیم ، گذر زمان رنگ طراوت و زیبایی جوانی را کم کم می رباید ، درمی یابیم که هیچ چیز و هیچ دورانی به زیبایی و دلنشینی دوران پاک کودکی مان نبوده ،
زمانی که به دور از همه دغدغه های زندگی ، دلبستگی هایمان همه پاک و بی آلایش بودند . دوستی هایمان رنگ حقیقت داشت و قهرهایمان “تا روز قیامت “ طول می کشید و چه کوتاه بود فاصله ما تا قیامت .با بوسه ایی محبت خود را ابراز می کردیم و با لبخندی ، درهای قلبمان را به روی هم می گشودیم ،ادعای داشتن قلب های یخی جزء افتخارات ما نبود . بین خودمان و اطرافیان دیوار نمی کشیدیم . جواب محبت ، بی تردید ، دلبستگی ما به ابرازکننده محبت بود . دنیای کودکی با تمام کوچکی و بی ادعایی اش ، هرچه بود ، زیباتر از دنیای خاکستری ، بزرگسالی ماست .

بازگرد ای خاطرات کودکی              برسوار اسبهای چوبکی

خاطرات کودکی زیباترند                     یادگاران کهن ماناترند

درسهای سال اول ساده بود          آب را بابا به سارا داده بود

درس پند آموز روباه وخروس              روبه مکار و دزد وچاپلوس

روز مهمانی کوکب خانم است     سفره پر از بوی نان گندم است

کاکلی گنجشککی باهوش بود         فیل نادانی برایش موش بود

باوجود سوزو سرمای شدید          ریز علی پیراهن از تن می درید

تا درون نیمکت جا می شدیم       ما پر از تصمیم کبری می شدیم

پاک کن هایی زپاکی داشتیم           یک تراش سرخ لاکی داشتیم

کیفمان چفتی به رنگ زرد داشت   دوشمان از حلقه هایش درد داشت

گرمی دستانمان از آه بود                برگ دفتر ها به رنگ کاه بود

همکلاسی های درد ورنج وکار        بچه های جامه های وصله دار

بچه های دکه سیگار سرد             کودکان کوچک اما مرد مرد

کاش هرگز زنگ تفریحی نبود           جمع بودن بود وتفریقی نبود

کاش میشد باز کوچک می شدیم      لااقل یک روز کودک می شدیم

یاد آن آموزگار ساده پوش              یاد آن گچها که بودش روی دوش

ای معلم نام وهم یادت بخیر                     یاد درس آب وبابایت بخیر

ای دبستانی ترین احساس من             بازگرد این مشقها را خط بزنادامه مطلب...
ارسال توسط محمد داوری
 
تاريخ : جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰
دوباره سلام...

غرض از مزاحمت اينه كه ميخواستم ازتون نظرسنجي كنم درباره صندلي داغ.چون چند نفر پيشنهاد دادند. هر كي موافقه با اسم و فاميل خودش نظر بده لطفا.

راستي براي جلوگيري از برخي مشكلات از اين به بعد فقط من ميتونم نظرات رو تاييد يا حذف كنم.قصد توهين نداشتم.از اين به بعد كل كل ممنوع و ديگه كسي با اسم مستعار نظر نده.

مرسي از همه.ارسال توسط محمد داوری
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰
 

گاه دلم می گیرد ، گاه زندگی سخت می شود ، گاه تنها،تنهایی آرامش می آورد ،گاه گذشته اذیتم می کند ، گاه هوایت دیوانه ام می کند. این " گاه "ها، گهگاه تمام روز و شب من می شوند......
آن وقت بغض گلویم را می گیرد...!   

   درست مثل همین روزها....ارسال توسط امـيـرقـلـعـه نـويـي
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰
سیمین دانشور هم مثل جلالش با دنیا وداع کرد...

در گذشته سیمین دانشور رو تسلیت می گم، برای اینکه یادی ازش کرده باشم یکی از نامه هایی که برای همسرش جلال نوشته بود رو توی ادامه مطلب گذاشتمادامه مطلب...
ارسال توسط فرخـنـده خـوشـنـود
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰

تا حالا دقت کردید که توی مراسم عرفانی و روحانی و جاهای مقدس چرا شمع روشن میکنن؟
تا حالا به این فکر کردید که چرا روی کیک تولد شمع میذارن و لحظه فوت کردن شمع میگن آرزو کن؟
به نظرتون این کار بی دلیل انجام میشه؟
راز شمع چیه؟
ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد داوری
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰
100806438308.jpg

حافظه پنهان مرورگر برای ذخیره‌سازی فایل‌های موقت از گشت‌و‌گذارهای اینترنتی شما نه تنها سرعت بارگذاری صفحات وب در بازدیدهای مکرر را افزایش می‌دهد، بلکه در اشغال و مصرف پهنای باند ارتباط اینترنتی شما نیز صرفه‌جویی می‌کند. همچنین در مراکزی همچون کافی‌نت‌ها افزایش میزان این حافظه موجب رضایت هرچه بیشتر مشتریان از نمایش سریع صفحات مختلف خواهد شد. دوست دارید میزان حافظه اختصاص یافته به این بخش را به سلیقه خودتان تغییر دهید؟

اعمال تغییر در میزان حافظه اختصاص یافتــــه بــــه فایل‌هــای موقت اینترنتــی (temporary internet file cache size) در مرورگر اینترنت‌اکسپلورر نسخه 8 و 9 به 2 روش امکان‌پذیر است. روش اول با استفاده از گزینه‌های موجود در بخش تنظیمات مرورگر است که هر کاربری قادر به انجام آن است و روش دوم نیز با استفاده از رجیستری امکان‌پذیر است که به مدیران فناوری در شرکت‌ها و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا با ایجاد یک فایل رجیستری، بدون صرف زمان برای انجام این کار، روی یک یا چند رایانه تغییرات موردنظرشان را براحتی اعمال کنند.

روش اول (استفاده از بخش تنظیمات مرورگر)

1ـ مرورگر اینترنت‌اکسپلورر را اجرا کنید.

2ـ از بخش بالا ـ سمت راست مرورگر، روی آیکون تنظیمات مرورگر که به شکل یک چرخ‌دنده کوچک است کلیک کنید.

3ـ از منوی به‌نمایش درآمده روی Internet Options کلیک کنید.

4ـ در تب General از میان گزینه‌های موجود در بخش Browsing History، روی گزینه Settings کلیک کرده و در کادر مقابل عبارت Disk space to use میزان حافظه دلخواه خود را از 8 تا 1024 مگابایت وارد کنید.

روش دوم (استفاده از ویرایشگر رجیستری)

1ـ روی گوی ویندوز کلیک کرده و در بخش جستجو عبارت regedit را وارد کنید. (همچنین می‌توانید کلیدهای Windows + R را همزمان فشار داده و در پنجره Run این عبارت را وارد کنید)

2ـ پس از اجرای ویرایشگر رجیستری به مسیر زیر مراجعه کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \Internet Settings\5.0\Cache\Content\

3ـ از بخش سمت راست روی CacheLimit دو بار کلیک کرده و نوع مقداردهی را به حالت Decimal تغییر دهید.

4ـ در نهایت در بخش Value Data، مقدار حافظه موردنظر را برحسب کیلوبایت (هر مگابایت برابر با 1024 کیلوبایت است) وارد کرده و با کلیک روی گزینه ok تغییرات را تایید کنیدارسال توسط محمد داوری
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۰
ارسال توسط محمد داوری

اسلایدر